מנכ"ל קבוצת תצפית בברכת חג בסימן חירות.

מנכ"ל קבוצת תצפית בברכת חג בסימן חירות.
לכם – לקוחות, שותפים, דיירים וחברים יקרים.

בני האדם מבקשים חירות. העולם המערבי המתקדם, חושף ומוכיח לנו יותר ויותר כי אחד מרצונות האדם הגדולים הוא להיות חופשי ובעל חירות. אנחנו פוגשים בזה בכול יום, אנחנו יוצאים יותר ויותר לבתי קפה, לחופשים ל"חיים הטובים" מה שנקרא.

בין חירות הדמוקרטיה – יום הבחירות לחג הפסח בעל אין־ספור השמות, הנקרא על ידי חכמינו גם "חג החירות", שבו יצאו בני ישראל ממצרים ביד חזקה ובזרוע נטויה – גברים נשים וטף – משעבוד לגאולה.

פה עולה השאלה: האם אכן מאז יצאנו ממצרים אנחנו בני חורין?
לכאורה התשובה ברורה – לא תמיד היינו בני חורין. הרי עברנו מלחמות, ניסיונות השמדה, גלויות ארוכות… אבותינו לא גלשו בפייסבוק דרך הוט־ספוט של מסעדה מקסיקנית בערב כיף עם חברים. אבותינו עבדו קשה ללחם בימי בצורת קשים, במגפות איומות וברעב.

אך אולי אפשר לראות זאת אחרת. המהות היהודית היא תהליכיות ארוכת שנים, שבה עליות ומורדות, בין כשאנו בגלות בין כשאנו במדינתנו שלנו. כאן על אדמת הקודש היהודית, אחרי יותר מאלפיים שנות גלות, בנינו מדינה, הקמנו עסקים וחברות, הצלחנו לעמוד נגד כל אויב וגם להתמודד עם העבר הכואב. דחקנו את פוסט הטראומה הלאומית הצידה והראנו לכל העולם כי אנחנו לא עוצרים ומוכיחים יום אחר יום כי חזקה וטובה הארץ.

בכל שנה בימים שלפני הפסח אנחנו עמלים קשה בהכנות הרבות, ולפעמים – אם נאמר את האמת – אנו מרגישים משועבדים מעט לעבודת הניקיונות וההכנות לסדר. אבל אם נסתכל על פסח בתור חג תהליכי – המורכב גם מהכנות מרובות וגם מאורו של ליל הסדר, המלא כולו באושר רוחני ומשפחתי, ברור לי שנרגיש בני חורין, חופשיים.

אנחנו בתצפית יודעים מה היא עבודה קשה, מהי תהליכיות וברוך ה' נחלנו גם הצלחות רבות. נדל"ן היא אכן עבודה סיזיפית, אבל אם נסתכל על כל פרויקט בסיומו, נראה רק חירות, בניין הארץ, ציונות ופרנסה בשפע, כיאה לבני חורין חופשיים.

בתפילה לבניין אריאל, תוך המשך צמיחה והתחדשות בבניין הארץ גם שלנו בתצפית יחד איתכם – שותפים, לקוחות ודיירים.

מאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח!
זאב ג'וזף, מנכ"ל קבוצת תצפית

דילוג לתוכן